Produkty

Zalety pokryw i korpusów kompozytowych SSC

Zalety pokryw i korpusów kompozytowych
ikony-lekkosc50proc

Lekkie

Pokrywy kompozytowe SSC są 4-krotnie lżejsze od pokryw betonowych i 3–krotnie lżejsze od pokryw stalowych/żeliwnych. Pokrywę kompozytową SSC z łatwością można wyjąć z ramy i umieścić w innym miejscu.

Czytaj więcej.

 ikony-fale50proc

Przepuszczające fale radiowe

Fale radiowe przenikają przez kompozytowe pokrywy i korpusy SSC bez żadnych przeszkód. Anteny systemów nadawczo/odbiorczych mogą być z powodzeniem zabudowane w korpusach kompozytowych SSC. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność stosowania specjalnego okablowania i anten zewnętrznych.

Czytaj więcej.
 ikony-zlodziej-50proc

Bezwartościowe dla złodziei

Wszystkie pokrywy i korpusy SSC w klasie C250 i D400 są wykonane z kompozytu szklanego, który dla punktów skupu złomu jest bezwartościowy, a zatem też nie jest obiektem pożądania dla „złomiarzy”.

Czytaj więcej.

 ikony-wytrzymalosc

Wytrzymałe

Pokrywy i korpusy kompozytowe SSC nie pękają, nie wypaczają się, nie mają odprysków, nie pęcznieją i nie zmieniają swych wymiarów pod wpływem temperatury. Nie wykazują również wad charakterystycznych dla pokryw i korpusów o innej konstrukcji i wykonanych z tradycyjnych materiałów.

Czytaj więcej.

 ikony-bezpieczenstwo

Bezpieczne

We wszystkich pokrywach SSC mogą być zamontowane mechanizmy zamykające. Pokrywy zamykane na klucz znacznie redukują zagrożenie kradzieżą chronionego przez nie mienia jak i skutecznie chronią przed aktami wandalizmu. W pokrywach SSC montowanych jest kilka odmian mechanizmów zamykających.

Czytaj więcej.

 ikony-wentylowanie

Z opcją wentylowania

Pokrywy wentylowane stosowane są wszędzie tam, gdzie istnieje konieczność uwolnienia gromadzących się w systemach przesyłowych gazów, oparów cieczy i dymów. Skuteczność wentylacji zależy w znacznej mierze od ilości zastosowanych pokryw i ich rozmieszczenia w sieci.

Czytaj więcej.

 ikony-kolory

W szerokiej palecie kolorów

Firma SSC może produkować kompozytowe pokrywy i korpusy w różnych kolorach. Okazuje się, że coraz więcej firm docenia ogromne znaczenie identyfikacji obszarów lub zawartości znajdującej się w komorach pod pokrywami o ściśle określonej barwie.

Czytaj więcej.

 ikony-elektryczne

Z opcją przewodzenia prądu

Elektryczna przewodność pokryw i korpusów SSC dobierana jest odpowiednio do potrzeb użytkownika. Skrajnie nieprzewodzące pokrywy i korpusy zapobiegają porażeniom prądem, natomiast silnie przewodzące pokrywy i korpusy zapobiegają gromadzeniu się ładunków statycznych.

Czytaj więcej.

 ikony-parasol

Szczelne w obu kierunkach

Pokrywy i korpusy klasy C250 i D400 mogą być dostarczone w wersji z dwuwargową uszczelką, która zapewnia pełną wodoszczelność. Uszczelka umieszczana jest w rowku wykonanym na powierzchni bocznej pokrywy a korek z uszczelką wkręcany jest w gniazdo zamka.

Czytaj więcej.

 ikony-korozja

Odporne na korozję

Pokrywy i korpusy kompozytowe SSC są odporne na wzrosty i spadki temperatur. Nie pokrywają się rdzą, nie zmieniają koloru oraz nie reagują z innymi materiałami znajdującymi się w ich pobliżu. Są odporne na wszystkie środki chemiczne stosowane w zimie do rozmrażania jezdni dróg.

Czytaj więcej.

 ikony-poslizg

Antypoślizgowe

Materiał, z którego wykonana jest wierzchnia warstwa pokrywy, zapewnia jej doskonałe właściwości antypoślizgowe, nawet wtedy gdy pokrywa jest mokra. Pokrywy kompozytowe SSC wykazują świetne właściwości antypoślizgowe nawet po dłuższym okresie użytkowania i znacznie przewyższają w tym zakresie pokrywy wykonane z innych materiałów.

Czytaj więcej.

 ikony-trwalosc

Trwałe

Główną przyczyną zmęczenia materiału jest wielkość naprężeń powstających podczas zniekształceń struktury materiału. Naprężenia posiadają decydujący wpływ na wytrzymałość i trwałość wyrobu. Odporność wyrobu na naprężenia zależy nie tylko od właściwości materiału, ale również od kształtu wyrobu.

Czytaj wiecej.


Do pobrania Certyfikaty

Napisz do nas

*Wypełniając powyższy formularz wyrażam zgodę zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO) na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem S.A. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa w związku z wysłaniem zapytania przez formularz kontaktowy oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem S.A. jest Administratorem podanych danych osobowych.
Podanie danych jest dobrowolne ale niezbędne w celu kontakt. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Ogólnym Rozporządzeniem o Ochronie Danych (określane jako RODO), w celu informowania mnie o nowych produktach i promocjach. Podanie danych jest dobrowolne. Zostałem poinformowany, że przysługuje mi prawo wglądu do treści swoich danych osobowych, możliwość ich poprawiania, a także usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie. Cofnięcie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem. Administratorem danych osobowych jest BP Techem S.A. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa