Produkty

Wysoka antypoślizgowość pokryw kompozytowych SSC

ikony-poslizgDoskonała przyczepność powierzchniowa pokryw

Jeżeli poszukujesz antypoślizgowych pokryw, to już nie musisz szukać dalej. Pokrywy kompozytowe SSC spełnią wszystkie Twoje oczekiwania. Materiał, z którego wykonana jest wierzchnia warstwa pokrywy, zapewnia jej doskonałe właściwości antypoślizgowe, nawet wtedy gdy pokrywa jest mokra. Pokrywy kompozytowe SSC wykazują świetne właściwości antypoślizgowe nawet po dłuższym okresie użytkowania i znacznie przewyższają w tym zakresie pokrywy wykonane z innych materiałów. Właściwości antypoślizgowe pokryw kompozytowych SSC są zbliżone do właściwości jakie posiada wierzchnia warstwa asfaltu układanego na autostradach.

 

Współczynnik tarcia

Według przepisów BHP obowiązujących w wielu państwach Europy, współczynnik tarcia powierzchni pokryw, które mają kontakt z ruchem ulicznym, nie może być mniejszy niż 0,4 ÷ 0,5. Wyroby o współczynniku tarcia mniejszym niż 0,4 nie mogą być stosowane w obiektach użyteczności publicznej.

Współczynnik tarcia kompozytowych pokryw SSC nie jest mniejszy niż 0,7.

Wzór wielokierunkowy

Współczynnik tarcia górnej powierzchni pokrywy, w dużej mierze zależy od kształtu elementów składowych tej powierzchni oraz kierunku ich ułożenia. W pokrywach kompozytowych SSC klasy C250 i D 400 stosowany jest wzór wielokierunkowy, zapewniający zbliżony współczynnik tarcia w różnych kierunkach.

zalety-pokryw-3

Pokrywy metalowe

Wyślizgane metalowe pokrywy są bardzo często przyczyną tragicznych w skutkach upadków motocyklistów. Współczynnik tarcia śliskich pokryw metalowych jest mniejszy od 0,4. Jest to wartość, która z punktu widzenia przepisów BHP stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu ulicznego.

Do pobrania Certyfikaty

Napisz do nas

*Wypełniając formularz zgadzam się na przetwarzanie podanych danych osobowych przez BP Techem S.A. z siedzibą przy ul. Ludwinowskiej 17, 02-856 Warszawa oraz przyjmuję do wiadomości, że BP Techem S.A. jest Administratorem podanych bądź uzyskanych danych osobowych. Dane zebrane przez BP Techem S.A., będą przetwarzane w celu kontaktu, informowania o nowych produktach i promocjach oraz archiwalno – statystycznym. Mam prawo wglądu do treści swoich danych osobowych i ich poprawiania, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Podanie danych jest dobrowolne.